GenelHer Telden

Ölmeden Önce Hayatın Keyfini Çıkarın

Evet şu anda doğdunuz büyüdünüz geliştiniz kemikleriniz çok gelişti irileştiniz falaaaanda falan bunlar benim için pek önemli değil herşeyi bir kenara bırakıp önce hayatınızdan keyif almaya bakın kendinize şu an soruyorsunuz nasıl hayatımdan keyif alıcam nasıl mutlu olacağım nasıl yapacağım ne olucak bunun sonu neye çıkıyor neler oluyor diye düşünüyorsunuz evet evet,aklınızda şu an çok fazla soru işareti var bu soru işaretlerini kaldırmak için şu anda yanınızda olmasamda buradan size sesleniyorum.

Merak etmeyin sizi mutlu edecek bir kaç yol biliyorum hatta ölmeden önce ne yapacağınızı nasıl hayattan keyif çıkaracağınızdan bahsedeceğim lafı çok uzattım farkındayım ilk önce gidin bi kahvenizi çayınızı falan alın arkada kısık seste sakin bir müzik dinleyin ve asıl konumuz olan “Ölmeden önce hayatın keyfini nasıl çıkarabilirim” adlı yazımı okumaya devam edin.

Kimseyi kırmayın amaaaan,relax olun

Hadi şimdi başlayalım ozaman ilk yapacağınız şey şu sakin olun.Biraz sizede tuhaf gelsede evet sadece sakin olun,çünkü başta sakin olmak var! kendimizi kontrol etmemiz sinirlerimze hakim olmamız gerekiyor bu şekildede kimseninde kalbini kırmayız (kırmayız diye şüphe ediyorum :D)

Sinirlendiğinizde birşeye kızdığınızda gidin oturun bi su için ondan sonra karşınızdakiyle düzgünce konuşun veya bi eşyaya falanmı kızdınız kırın 😀

Sevdiğiniz şeyleri yapın

Neyi seviyorsanız yapın kitap okumayı seviyorsanız kitap okuyun filmmi izlemeyi seviyorsunuz izleyin olmadı bi sinemaya gidip değişiklik yapın yada sevdiğiniz bir film serisini tekrar baştan izleyin bu sizi mutlu edicektir tam hiç bir şekilde sıkılmayacaksınız.Yada size bir önerim sevdiğiniz arkadaşlarınız vakit geçirin yada telefonla arayıp konuşun buda size kesinlikle iyi gelecektir.

Ne  yapacağım listesi

Ölmeden önce ne yapılacaklar listesi hazırlayın bu fikir kesinlikle muhteşem belki sizede iyi bir fikir olarak gelebilir ama kesinlikle hazırlayın dünyayı dolaşın turlayın hayat kısa ama hiç birşey kaybetmediniz devam edin,çabalayın!

Plan yapın.

Plan yapın.

Hayatınızı düzene sokun

Evet gerçektende hayatınızı düzene sokun bazılarımızın hayatı karmaşık olabilir nasıl olabilir bu arkadaşın bi isteği vardır ama yapamaz neden? çünkü hayatı karmaşık olduğu için ve hiç birşeyi planlı yapmadığı için dünyaya ilk defa geliyoruz ve bu ilk şansımızıda değerlendirmemiz gerekiyor bu hayatımızı böyle planlı ve düzenli hale getirebiliriz ve bu şekilde gününüzü boşa harcamayacak ve gününde keyfini çıkarabileceksiniz bunu sizde fark edeceksiniz emin olun.

Asla ben ne yaptım demeyin

Şimdi “ben bu dünyada ne yaptım lan?” sorusunu soruyorsunuz hatta bunu her zaman her saniye soruyor olabilirsiniz ve bundan kesinlikle eminim ne yaptınız biliyormusunuz? ben açıklıyorum hatta en basit örneklerden ilerleyerek arkadaşınıza bir doğum günü hediyesi ettiniz , sınıfta arkadaşınızı savundunuz,  arkadaşınıza bir kalem verdiniz, kaleminin ucunu açtınız, veya bir fidan diktiniz evet bunları yaptınız bunu sizde biliyorsunuz ama kabullenemiyorsunuz çünkü sizinde benim gibi hedefleriniz büyük! bunu doğru yapmıyorsunuz hedefiniz büyük olabilir ama bu yaptıklarınızı kabullenmeyeceğiniz anlamınada gelmiyor.

Kendinizi değiştirin

Kendinizi baştan aşağı değiştirin kötü yanlarınız varsa hepsini atın iyi yanlarınızı geliştirmeye çalışın yeni kıyafetler alın kilo verin bir sporla ilgilenin yeni bir arkadaş edinin konferanslara katılın toplantılara katılın veya yeni bir yer keşfedin yani daha önce gitmediğiniz bir şehire yada mekana giderek hayatınıza yeni bir yer açın,hayatınızı renklendirin!

Sözün kısası kendinize bakın ve kendinizi değiştirin daima yenilikçi olun.

Sonraki yazı Neden Bu Kadar Sosyal Medya Kullanırız?
Önceki yazı Türkiye Sineması: Komedi ve Korku

Önerilen Yazılar

0 Yorum

Henüz Yorum Yok Dostum!

İlk yorumu şimdi sen yaz Yorum yaz

Düşünceni yaz