GenelHer Telden

Tasarımın Püf Noktaları

Size, tasarımın püf noktalarından yani tasarım yaparken nelere dikkat edeceğimizi hangi araç gereçleri kullanacağımızdan bahsedeceğim.

Tasarım yaparken doğru araç gereçleri kullanmamız gerekir doğru fotoğraflar,doğru yazılımlar kullanmamız gerekir bu yazımdada kısaca bunlardan söz edeceğim.

1-) Kaliteli Resimler Kullanın

Unsplash size ücretsiz kaliteli resimler sunar, internet sitemde kullandığım yani şu anki bloğumda kullandığım resimlerin tamamı Unsplash’ten alındı gerçekten kaliteli görsellerin bulunduğu bir platform siteye gitmek için buraya tıklayın aynı şekilde Pexels’de ücretsiz resim hizmeti sunmakta ve çok fazla kaliteli HD resimler var onada buradan ulaşabilirsiniz.

2-) LightsShot

“Daha yeniyseniz, Simdiden pes etmeyin.”

Bu yazılım ile ekran görüntünüzü daha kolay ve ekran görüntüsünü alırken ayarlamalar yapabiliyorsunuz tasarımcılar için gerçekten gerekli bir yazılım, indirmek içinde buraya tıklayabilirsiniz.

3-) Dribbble

Binlerce tasarımcının bulunduğu platform, size ilham verecek harika tasarımlara bu internet sitesinden göz atabilirsiniz siteye gitmek için buraya tıklayın.

4-) En önemlisi kullandığınız font

Kullandığınız font oluşturduğunuz görsele hitap etmelidir hitap etmelidir derken, uyumlu olması gerekir yoksa görselde kaba veya hafif kalmış olabilir fakat buna bir alternatifiniz yoksa font bulamıyosanız Helvetica Neue adlı en çok kullanılan yazı fontunu kullanabilirsiniz, ve size bir önerim aşağdaki Barış Özcan’ın çektiği videoyu izleyin size gerçekten bir çok şey katacak..

Sonraki yazı Merhaba Blog: Ben Kimim? Tanı beni.

Önerilen Yazılar

0 Yorum

Henüz Yorum Yok Dostum!

You can be first to Yorum yaz

Düşünceni yaz

Güvenlik için dikkat! Yorum yaparken, asla e-posta adresini yorumlarda belirtme ve şifreni bu sitede kimseyle paylaşma.*